For aller første gang kan studenter starte på en bachelorgrad hos Noroff i januar. Nå åpner Noroff Høyskole for en ekstra oppstart i Digital Assurance and Security Management, en utdanning som møter et økende behov for kompetanse innen digital sikkerhet.
Tradisjonelt har august vært eneste mulighet for å starte på en bachelorgrad hos Noroff. Nå gjør høyskolen et historisk grep og åpner for studiestart allerede 12. januar 2027.
Det betyr at fremtidige studenter ikke lenger trenger å vente til høsten for å komme i gang med en bachelorutdanning. Den nye oppstarten gjelder Digital Assurance and Security Management, et treårig nettstudium som kombinerer teknologi, sikkerhet og forretningsforståelse.
Et fagfelt med stort behov for kompetanse
I takt med at samfunnet blir stadig mer digitalisert, øker også behovet for å beskytte informasjon, systemer og digitale verdier. Virksomheter i både privat og offentlig sektor må håndtere digitale trusler, vurdere risiko og sørge for at de følger stadig strengere krav til sikkerhet.
Behovet for kompetanse er betydelig. En studie omtalt i regjeringens stortingsmelding om digital sikkerhet anslår at Norge kan få en underdekning på 25 prosent innen digital sikkerhetskompetanse i 2030.
Bachelorprogrammet Digital Assurance and Security Management er utviklet for å møte nettopp slike utfordringer. Studentene lærer blant annet om informasjonssikkerhet, risikostyring, IT-revisjon og etterlevelse av lover og regelverk.
Utdanningen handler ikke bare om å forstå teknologien, men også om å kunne ta gode beslutninger som gjør virksomheter tryggere.
Åpner dørene til spennende karrieremuligheter
Med en kombinasjon av teknisk kunnskap og strategisk forståelse gir bachelorgraden et godt grunnlag for flere karriereveier. Etter fullført utdanning kan studentene blant annet jobbe med informasjonssikkerhet, IT-revisjon, risikostyring og sikkerhetsledelse.
Mulighetene finnes allerede under studietiden.
Søk nå og start bachelorgraden i januar
Den nye januaroppstarten tilbys som nettstudier på heltid, med en varighet på tre år. Utdanningen er NOKUT-akkreditert og godkjent for lån og stipend fra Lånekassen.
Noroff har løpende opptak, og søknadene behandles i den rekkefølgen de kommer inn.
Vil du starte året med en utdanning innen digital sikkerhet? Les mer om Digital Assurance and Security Management og søk studieplass her.