Noroff lanserer tre nye studietilbud, for å imøtekomme arbeidsmarkedets behov.
Noroff School of Technology bygger et høyteknologisk skolesenter midt i Kristiansand med toppmoderne utdanning innen teknologi og digitale medier, som skal stå ferdig sommeren 2021.
Tre nye studietilbud starter i august, i tillegg til de fem andre bachelorstudiene som allerede tilbys.
Noroff har vært lydhøre på hvilke behov arbeidsmarkedet på Sørlandet har, og lanserer tre nye studietilbud for å imøtekomme disse. Utdanningene er utviklet for at studentene skal kunne gå rett i jobb etter studiene hos Noroff.
De nye studietilbudene er digital markedsføring, frontend-utvikling og UX-design.
Alle studiene er godkjent for lån og stipend i Lånekassen.
Kontinuerlig etterspørsel etter digitale markedsførere
Rolf Michaelsen, Qualified Professionals. Foto: Privat
Det er en kontinuerlig og økende etterspørsel etter kompetanse innen fagfeltet. Rolf Michaelsen, Qualified Professionals
Den ettårige utdanningen i digital markedsføring fokuserer på strategisk og målrettet markedsføring på nett og sosiale medier.
Rolf Michaelsen, daglig leder/partner i rekrutteringsbyrået Qualified Professionals, erfarer et kontinuerlig behov for digitale markedsførere på Sørlandet.
– Det er et enormt behov for digitale markedsførere i arbeidsmarkedet i Kristiansand. Det er en kontinuerlig og økende etterspørsel etter kompetanse innen fagfeltet, og det vil bare fortsette å øke i årene fremover.
– UX-design er grunnlaget for gode og brukervennlige løsninger
Liv Elin Høy, Sparebanken Sør. Foto: Privat
Forståelsen for rollen øker, og flere ser verdien av å ha med seg flinke UX-designere. Liv Elin Høy, Sparebanken Sør
UX-design er en ettårig teknologiutdanning med fokus på brukeropplevelsesdesign.
– Forståelsen for rollen øker, og flere ser verdien av å ha med seg flinke UX-designere, sier Liv Elin Høy (42), interaksjonsdesigner i Sparebanken Sør.
Hun fortsetter:
– Jeg tror behovet for denne typen kompetanse vil øke fordi god UX-design er et konkurransefortrinn, sier hun videre.
– Høy etterspørsel etter utviklere
Frank Wehus, Effera AS. Foto: Privat
Vi opplever en økt etterspørsel etter kompetanse. Frank Wehus, Effera AS
Frontend-utvikling er en toårig teknologiutdanning hvor visuell utforming møter koding, web- og U-design.
– Vi opplever en økt etterspørsel etter kompetanse, noe som ikke er så lett å oppdrive, sier Frank Wehus, Business Development Officer i Effera AS i Kristiansand.
Per dags dato ser det voksende selskapet for seg å ansette to nye frontend-utviklere i løpet av neste halvår.
– Vi opplever høy etterspørsel etter utviklere, avslutter Frank.
Ny campus i august 2021
Den nye campusen ferdigstilles sommeren 2021, og er klar til studiestart i august. Målet er at studentene skal få en praktisk, anvendbar og bransjetilpasset utdanning som alltid er tett på næringslivet.
Bachelorgradene i cyber security, applied data science, digital ettterforskning, interaktive medier-spill og interaktive medier-animasjon tilbys også.
Følg utviklingen av ny campus i Kristiansand
Høsten 2021 flytter Noroff campus Kristiansand til moderne og urbane lokaler i sentrum av byen. Meld deg på dette nyhetsbrevet og følg med på utviklingen helt frem til oppstart.
For å kunne sende deg e-post må vi lagre informasjon om deg. Du kan når som helst melde deg av. Les mer i vår personvernerklæring.
Studietilbud i Kristiansand:

Bachelor i Cyber Security
IT-utdanning som lærer deg å sikre digitale systemer mot cyberangrep, datakriminalitet og digital krigføring. Studiet gjør deg klar til å jobbe praktisk med IKT-sikkerhet og redusere digital sårbarhet.
Nettstudier | |
Oslo, Kristiansand | |
3 år | |
180 studiepoeng |

Bachelor i Applied Data Science
IT-utdanning som gjør deg klar for det økende globale behovet innen maskinlæring, kunstig intelligens og big data-analyse. Applied Data Science lærer deg vitenskapelige metoder for å jobbe med data på en praktisk og anvendbar måte.
Nettstudier | |
Kristiansand | |
3 år | |
180 studiepoeng |

Bachelor i interaktive medier - Animasjon
Jobb i skjæringspunktet mellom teknologi og kreativitet. Utdanningen lærer deg å designe og animere digitale modeller og karakterer for film, spill og virtuell virkelighet på tvers av bransjer.
Nettstudier | |
Kristiansand | |
3 år | |
180 studiepoeng |

Bachelor i digital etterforskning (Digital Forensics)
IT-utdanning som lærer deg datasikkerhet og etterforskning av digital kriminalitet. Studiet gjør deg klar til å jobbe praktisk med digital sikkerhet og etterretning for politi og andre organisasjoner med behov for økt digital sikkerhet.
Nettstudier | |
Kristiansand | |
3 år | |
180 studiepoeng |

Digital markedsføring
Gå rett i jobb som digital markedsfører og skap resultater med digital annonsering, søkemotoroptimalisering, personvern og analyse. Utdanningen fokuserer på strategisk og målrettet markedsføring på nett og sosiale medier.
Nettstudier | |
Oslo, Bergen, Kristiansand | |
1 år | |
60 studiepoeng |

Frontend-utvikling
Frontend-utvikling er teknologiutdanningen hvor visuell utforming møter koding, web- og UX-design. Det store behovet for frontend-utviklere nærmest garanterer jobb etter studiene.
Nettstudier | |
Oslo, Bergen, Kristiansand | |
2 år | |
120 studiepoeng |

Bachelor i interaktive medier - Spill
Jobb i skjæringspunktet mellom kreativitet og teknologi. Utdanningen lærer deg å designe og programmere interaktivt innhold til spill og virtuell virkelighet på tvers av bransjer.
Nettstudier | |
Kristiansand | |
3 år | |
180 studiepoeng |