Noroff School of Technology and Digital Media

Du kan fortsatt søke studieplass.
Velg en utdanning som lønner seg!

Vi elsker

Campus

Oslo

Noroff Bergen

Campus

Bergen

Fleksible nettstudier som lønner seg

Studer når og hvor det passer deg, og på dine premisser. Noroff tilbyr nettbaserte utdanninger som gir deg relevant kompetanse for en digital fremtid. Utforsk våre studier og bli en del av et voksende studentmiljø med over 4000 nettstudenter.

Noroff Nettstudier

Våre studier

Digital markedsføring, utdanning

Årsstudium

Digital markedsføring

Gå rett i jobb som digital markedsfører og skap resultater med digital annonsering, innholdsmarkedsføring, SEO og AI-verktøy. Utdanningen fokuserer på analyse og strategisk markedsføring på nett og sosiale medier.

Nettstudier

Oslo, Bergen

Les mer
Nettverk og IT-sikkerhet utdanning

Toårig utdanning

Nettverk og IT-sikkerhet

Praktisk IT-utdanning som lærer deg å bekjempe hacking og datakriminalitet, og hvordan du bruker AI-verktøy til å håndtere sikkerhetsutfordringer. Det økende behovet for IT-sikkerhet gir solide jobbmuligheter.

Nettstudier

Oslo, Bergen, Stavanger

Les mer
Bachelor i cyber security - utdanning

Bachelor

Cyber Security

Utdanning som lærer deg å sikre digitale systemer mot nettangrep, nettkriminalitet og digital krigføring. Studiet gjør deg forberedt på en karriere der du jobber med å styrke det digitale forsvaret, samt beskytte data og informasjon.

Nettstudier

Kristiansand

Online+ Oslo/Bergen

Les mer
Filmproduksjon, studer film i Oslo eller Bergen

Toårig utdanning

Filmproduksjon

Praktisk utdanning for deg som vil jobbe i filmbransjen, med fokus på grundig opplæring i bransjeutstyr. Du lærer å bruke AI-verktøy som effektiviserer studentproduksjonene dine, og forbereder deg på teknologiske innovasjoner.

Oslo, Bergen

Les mer
Bachelor in Digital Assurance and Security Management, Digital informasjons­sikkerhetsstyring og -tilsyn - utdanning

Bachelor

Digital Assurance and Security Management

Jobb med sikkerhetsstyring og sikring av verdifulle digitale eiendeler. Denne bacheloren dekker IT-kunnskap, fra forretningsprosesser til databasesystemer, ledelse og IT-arkitektur.

Nettstudier

Online+ Oslo/Bergen

Les mer
Utdanning i lyd- og musikkproduksjon i Oslo, Bergen og Kristiansand

Toårig utdanning

Lyd- og musikkproduksjon

Utdanningen for deg som vil jobbe med musikk og lyd, som artist, komponist, produsent, lydtekniker eller for film og medier. Du lærer å bruke AI i musikk- og lydproduksjon, fra automatiserte justeringer til kreative verktøy.

Oslo, Bergen

Les mer
Assurance in Cybersecurity Management - study online

Årsstudium

Assurance in Cybersecurity Management

Lær å sikre organisasjoners digitale fremtid ved å mestre IT-styring, risikovurdering og etterlevelse av regelverk. Årsstudiet gir deg de essensielle ferdighetene du trenger for å beskytte sensitiv data, sikre juridisk overholdelse og styrke forretningsdriften.

Nettstudier

Online+ Oslo/Bergen

Les mer
Backend-utvikling Noroff

Toårig utdanning

Backend-utvikling

Bli backend-utvikler med avansert programmerings­­kompetanse i JavaScript, skybaserte tjenester, og .NET. Lær å bruke AI for effektiv utvikling og kvalitetssikring, og bli klar til å jobbe som fullstack-utvikler.

Nettstudier

Oslo, Bergen

Les mer

Kommende eventer

Livestream

Teknisk design og BIM på Noroff

17. juni 2025 - 13:00

Nyheter

Gjennom et 2+1-samarbeid med BIMM University kan musikkstudenter ved Noroff bygge videre på utdanningen sin og oppnå en bachelorgrad. Etter å ha fullført to år ved fagskolen i lyd- og musikkproduksjon, har studentene mulighet til å søke seg direkte inn i det tredje året av bachelorprogrammet ved BIMM. Dette gir en unik mulighet til å få internasjonal erfaring og innsikt i en pulserende musikkindustri i utlandet.

Jonny Amos er Senior Lecturer ved BIMM Music Institute i Birmingham, hvor han underviser i låtskriving, musikkproduksjon og musikkbransjekunnskap på bachelorprogrammet. Med en allsidig bakgrunn som artist, produsent og underviser, har han bred erfaring fra både musikkbransjen og utdanningsfeltet. Før han begynte å undervise, jobbet han i over et tiår som artist, låtskriver og produsent for en rekke internasjonale artister.

– Jeg begynte som innspillingsartist og gikk etter hvert over til å skrive og produsere for andre. Etter noen vellykkede låtslipp bygget jeg et nettverk av komponister og musikkforlag, forteller han.

Parallelt med musikkarrieren begynte han også å undervise i musikkproduksjon og komposisjon – i alt fra skoler og universiteter til fengsler og militærbaser.

– Jeg har undervist nesten alle aldersgrupper i mange ulike miljøer. Det startet som noe jeg gjorde på siden, men etter å ha gjesteforelest ved flere universiteter, ble det naturlig å gå inn i en fast rolle ved BIMM, forklarer han.

En global tilnærming til musikk

BIMM University har campus i flere europeiske storbyer og tar imot studenter fra hele verden. For Jonny er det kulturelle mangfoldet en styrke i musikkutdanningen.

– Folk fra ulike deler av verden har ulike røtter og uttrykk som former hvordan de lager musikk. Vi er i en digital, global musikkverden nå, hvor det å blande uttrykk er både naturlig og spennende, sier han.

Han trekker frem hvordan for eksempel en norsk produsent kan bruke vestafrikanske rytmer i en hyperpop-låt, eller en colombiansk komponist kan inkludere et kinesisk tradisjonsinstrument – og skape noe nytt.

– Norwegians have music in their blood

Jonny har møtt mange norske studenter ved BIMM, og flere av dem kommer fra Noroff. Inntrykket han sitter igjen med er svært positivt.

– Standarden er konsekvent høy. Ofte tror jeg ikke Noroff-studentene helt forstår hvor langt de faktisk har kommet faglig når de begynner hos oss, sier han.

Ifølge Jonny handler mye av overgangen fra Noroff til BIMM om å lære å bruke ferdighetene i en profesjonell sammenheng.

– Det Noroff gir dem av tekniske ferdigheter, er veldig solid. Hos oss jobber vi ofte videre med hvordan man omsetter dette i praksis – hvordan man bygger nettverk, finner muligheter og skaper et meningsfylt og bærekraftig liv i musikkbransjen.

Mer enn bare kjente navn

BIMM er kjent for å ha utdannet artister som George Ezra, James Bay og Pale Waves. Likevel er det mangfoldet av andre karriereveier som fascinerer Jonny mest.

– Det er så mange tidligere studenter som nå jobber som festivalbookere, lydteknikere, låtskrivere, digitale markedsførere, PR-spesialister og til og med AI-utviklere. Nettverket av tidligere BIMM-studenter er enormt, og det gir nye studenter et fortrinn i musikkbransjen, spesielt i Storbritannia.

     
Top